Powrót

Rzeka Sztoła, Diabla Góra i drzewo miłości wszelakiej. "Lato z Radiem" zaprasza do Bukowna!

Tym razem "Lato z Radiem" odwiedziło miasto Bukowno (w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim) nad rzeką Sztołą, która znalazła się na naszej Turystycznej Liście Przebojów PL. 

"Lato z Radiem" zaprasza do Bukowna! Cześć 1 (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

"Lato z Radiem" zaprasza do Bukowna! Cześć 2 (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

"Lato z Radiem" zaprasza do Bukowna! Cześć 3 (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

- Cała dolina rzeki Sztoły i położenie wśród lasów sosnowo-bukowych miasta Bukowno sprawiły, że walory te doceniano już przed wojną, kiedy Bukowno zostało letniskiem dla Górnego Śląska - mówi w Programie Pierwszym Polskiego Radia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie Anna Kwaśniewska. - Tutaj wypoczywał Władysław Reymont, dla którego przyroda rzeki Sztoły stała się inspiracją do napisania "Fermentów" - dodaje.


- Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy nominowani do Turystycznej Listy Przebojów w kategorii "Natura". Dolina, przełomy Sztoły, to unikalna w skali kraju atrakcja turystyczna. Nie ma nigdzie tak pięknych obszarów piaszczystych. Tak pięknego złotego piasku, tylu chronionych gatunków roślin i tak pięknej przyrody - mówi Anna Kwaśniewska. - Źródła doliny Sztoły zostały uznane za Pomnik Przyrody - dodaje. 

Nad Bukownem wznosi się Diabla Góra będąca wspaniałym punktem widokowym. - Jest to najwyższe wzniesienie w naszej okolicy, niemal 400 metrow n.p.m., ale to też przepiękny zakątek, najbardziej wartościowy jeżeli chodzi o przyrodę - podkreśla rozmówczyni Marty Januszewskiej. - Na północ od Diablej Góry znajduje się drzewo miłości wszelakiej. Jest to oczywiście Buk bo Bukowno to Buki - dodaje.

Baner--TLP_PL-JEDYNKA-26-11-2019.jpg

W "Lecie z Radiem" zajrzeliśmy także m.in. nad Zalew Leśny Dwór, gdzie można odpocząć nad wodą:

🔸 Wracamy do Miasto Bukowno! Z kim tym razem porozmawia Marta Januszewska i co nam pokaże? 🧐

Opublikowany przez Lato z Radiem Środa, 1 lipca 2020


Opowiadaliśmy także o wyjątkowym "Kompasie z Bukowna":

🔸 To już ostatnie wejście live dzisiaj! Wracamy na chwilę do Miasto Bukowno, gdzie jest Marta Januszewska i jej wyjątkowi goście!

Opublikowany przez Lato z Radiem Środa, 1 lipca 2020

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań, a także na profile radiowej Jedynki i "Lata z Radiem" na Facebooku, gdzie zobaczyć można więcej materiałów wideo.

Lato z Radiem 2020

Dziennikarze radiowej Jedynki, jak co roku, wyruszają w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w całym kraju.

To, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów, zależy będzie od… Słuchaczy, biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL! TLP powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu.

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski będzie można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzą: Roman Czejarek Marta Januszewska

Goście: Anna Kwaśniewska (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie), Anna Dąbek (przewodnik), Józef Niewdana (miłośnik Bukowna, przyrodnik, autor książek, społecznik)

Data emisji: 1.07.2020 

Godzina emisji: 9.00 -12.00

kh

. .

Powrót

organizator

partnerzy

patron medialny