Powrót

Baranovski: dziadek zaszczepił mi miłość do muzyki. Na antenie Jedynki wybrzmiał koncert artysty!

Dziadek muzyka dużo śpiewał i to on w dzieciństwie spowodował, że mały Wojtek zainteresował się muzyką. - Kiedy rodzice jeździli do pracy to zostawiali mnie u dziadków no i mój dziadek dużo mi śpiewał - wspomina Baranovski. Potem było granie na dziecięcych organkach, którymi pogardził starszy brat. W piątkowy wieczór wysłuchaliśmy, na antenie radiowej Jedynki, retransmisji koncertu Baranovskiego, który został nagrany 30 czerwca w studiu koncertowym Polskiego Radia. 

Baranovski: dziadek zaszczepił mi miłość do muzyki. Na antenie Jedynki wybrzmiał koncert artysty!

Wojtek Baranovski wspomina początki przygody z muzyką (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

Baranovski o swych piosenkach (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

Baranovski o odbiorze piosenek wśród słuchaczy (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

POSŁUCHAJ PROGRAMU 1

Baranovski jest multiinstrumentalistą i gra na wielu instrumentach.

We wtorek (30 czerwca) Baranovski nagrał dla "Lata z Radiem" koncert, który był transmitowany na stronie radiowej Jedynki i w mediach społecznościowych. Muzyk przyznaje, że podczas koncert było dużo emocji, bo był nagrywany bez udziału publiczności. Ekipa techniczna, która była w studiu wcieliła się w rolę słuchaczy.

- Najważniejsze, że bili brawa, a same brawa już dodają otuchy artyście - przyznaje artysta. Bo skończonej piosence pokazują - jak to ujął - czy było fajnie, czy niefajnie. Wspomina, że grał z zespołem koncert, gdzie nie było nikogo i nie było to przyjemne odczucie.

Pierwszym najważniejszym utworem w solowej karierze była piosenka Mamo. Nagrywana był z ekipą podczas sesji w lesie. Zastrzega, że wszystkie piosenki są z jego doświadczeń. - Kiedyś stwierdziłem, że najlepiej będzie wziąć własna autopsję na warsztat i ją przełożyć na tekst i na muzykę, bo jest najbardziej autentyczne - mówi Baranovski. Piosenka Mamo zabrzmiała podczas koncertu.

Muzyk cieszy się, że jego piosenki są grane na weselach. - To dowód na to, ze piosenki są znane, lubiane i słuchane - przyznaje.

. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Rozmawiał: Roman Czejarek

Gość: Wojciech Baranovski (muzyk, kompozytor autor tekstów, multiinstrumentalista)

Data emisji: 3.07.2020 r.

Godzina emisji: 9.00 -12.00

ag

Powrót

organizator

partnerzy

patron medialny