Powrót

Szlakiem Turystycznej Listy Przebojów. "Lato z Radiem" w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

300 zabytkowych pojazdów, stare radioodbiorniki, aparaty fotograficzne, gramofony i rodzinna pasja trzech pokoleń, czyli "Lato z Radiem" odwiedza prywatne Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach - kolejne miejsce z Turystycznej Listy Przebojów PL - tym razem w kategorii "Rodzina".

Szlakiem Turystycznej Listy Przebojów. "Lato z Radiem" w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

"Lato z Radiem" w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Część 1 (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

"Lato z Radiem" w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Część 2 (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

"Lato z Radiem" w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Część 3 (Lato z Radiem/Jedynka)

00:00

00:00

- W naszym Muzeum możecie państwo zobaczyć auta z różnych lat. Najstarsze samochody, samochody z lat 20., 30., 50., 60., jak również czołgi, motory, rowery i wiele różnych rekwizytów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor i współzałożycielka Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach Joanna Mikiciuk.

Jak mandaty dawane przez milicjantów przyczyniły się do powstania muzeum? 

🔸 Dziś Sława Bieńczycka jest w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. To miejsce kryje wiele ciekawych historii. Bądźcie z nami! 🧡

Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Poniedziałek, 13 lipca 2020

Jaką historię kryje Mercedes 170V, którym jeździła gwiazda przedwojennego kina Loda Halama? Jak powstała replika Papamobile, który "zagrał' w kilku filmach o papieżu Janie Pawle II? I dlaczego dwa miesiące temu znakomita aktorka, Barbara Krafftówna przyjechała zobaczyć pewien czołg?

🔸 Wracamy do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, gdzie jest dziś Sława Bieńczycka. 🚗

Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Poniedziałek, 13 lipca 2020

Baner--TLP_PL-JEDYNKA-26-11-2019.jpg

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań, a także na profile radiowej Jedynki i "Lata z Radiem" na Facebooku, gdzie zobaczyć można więcej materiałów wideo.

Lato z Radiem 2020

Dziennikarze radiowej Jedynki, jak co roku, wyruszają w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w całym kraju.

To, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów, zależy będzie od… Słuchaczy, biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL! TLP powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu.

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski będzie można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzą: Daniel Wydrych i Sława Bieńczycka

Goście: Joanna Mikiciuk (dyrektor, współzałożycielka), Zbigniew Mikiciuk (dyrektor techniczny)

Data emisji: 13.07.2020 

Godzina emisji: 9.00 -12.00

kh

. .

Powrót

organizator

partnerzy

patron medialny