Familijny piknik "Lata z Radiem" w Ostrołęce. Moc atrakcji dla całych rodzin

7/17/2022, 8:10:00 AM

Dobiegł końca czwarty Familijny Piknik "Lata z Radiem". Tym razem bawiliśmy się w Ostrołęce. W sobotę (16 lipca) od godziny 11.00 mieszkańcy oraz turyści mogli wziąć udział w szeregu atrakcji w uroczym mieście nad Narwią. 

Familijny piknik "Lata z Radiem" w Ostrołęce. Moc atrakcji dla całych rodzin

Podczas Familijnego Pikniku nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności, a o dobrą atmosferę zadbali prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. Dzień zaczął się od plenerowego "Lata z Radiem"  Polka Dziadek wybrzmiała tradycyjnie o godz. 9.00. Familijny Piknik wystartował dwie godziny później – przy ul. Gen. I. Prądzyńskiego. Wstęp na wydarzenie był wolny.

Zdjęcia z Familijnego Pikniku obejrzysz TUTAJ

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje oraz konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Słuchacze mierzyli się w następujących konkurencjach: "Z tabliczkami TAK lub NIE", "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?", "Najlepszy kibic Lata z Radiem".

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które w Ostrołęce prowadził Piotr Galus. Uczestnicy wzięli udział w porannej gimnastyce "Obudź się" (godz. 11.30), popołudniowych zajęciach "Sprawdź siłę" (godz. 13.50) oraz relaksacyjnych ćwiczeniach "Zregeneruj się" (godz. 15.40). W "Pana od wf-u" wcielił się również Zbyszek Kozłowski, który poprowadził zabawy i konkursy sportowe.

Dla każdego coś miłego

Dla najmłodszych Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie "Nie-Udana Audycja" ze Zbyszkiem Kozłowskim oraz zabawę językową pod hasłem: "Głos jak plastelina, która się wygina, czyli co można zrobić z głosem?". Poprowadziła ją Agnieszka Kunikowska doskonale znana z Jedynki Dzieciom. Na finał spotkania w Ostrołęce zaplanowano "Rodzinne zagadki bajkowe" ze Zbigniewem Kozłowskim. Okazję do zaprezentowania się przed publicznością mieli też tancerze z miejscowego klubu "Fan" oraz młodzi wokaliści ze Studia Piosenki "Oczko".

Familijny Piknik - symbol tegorocznego "Lata z Radiem"

Ostrołęka to czwarte miejsce na trasie tegorocznej, już 51., odsłony "Lata z Radiem". Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów i Działoszyn. A wszędzie tam, gdzie się pojawili, nie zabrakło fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami – zarówno podczas plenerowego wydania audycji "Lato z Radiem", jak i towarzyszących wydarzeniom Familijnych Pikników dla całych rodzin.

---

OBEJRZYJ WIDEO Z FAMILIJNEGO PIKNIKU W OSTROŁĘCE:

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

Powrót